Czy łatwo zostać trenerem personalnym w Anglii?

Czy łatwo zostać trenerem personalnym w Anglii

Praca za granicą kusi naszych rodaków dużymi zarobkami i szansą na lepsze życie. Ale czy na pewno zawsze łatwo ją znaleźć i faktycznie jest tak, że na emigracji szybciej wskoczymy na wyższy poziom? Jak wygląda droga do pracy na stanowisku trenera osobistego w Wielkiej Brytanii?

Przede wszystkim każdy Trener Personalny musi być zarejestrowany w systemie rejestracji wszystkich instruktorów fitness w całej Wielkiej Brytanii  w tzw. REPs (z ang. Register of Exercise Professionals). A do tego potrzebne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Polskie certyfikaty i szkolenia nie zawsze są honorowane. Zazwyczaj trzeba jeszcze odbyć dodatkowe przeszkolenie na Wyspach. Sporo kursów na instruktora, przeprowadzanych jest przez prywatne firmy. Niektóre z nich trwają jedynie kilkanaście dni, ale czy na pewno dobrze przygotują do zawodu? Zdecydowanie polecam naukę w college’u. Nauka trwa dłużej – przeważnie rok, ale zdecydowanie bardziej się opłaca. Można dużo więcej się nauczyć i lepiej być przygotowanym do wykonywania pracy na stanowisku trenera personalnego.

Osoba rejestrująca się w REPs, przyporządkowana jest do jednego z trzech poziomów. Trener personalny, czyli Personal Trainer posiadający odpowiedni certyfikat tzw. Certificate in Advanced Personal Training zakwalifikowany jest do najwyższego poziomu – level 3. Nietrudno się domyśleć, że trener osobisty zarabia dużo więcej niż np. instruktor prowadzący zajęcia grupowe na siłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *