Praca w restauracjach typu fast food

Praca w restauracjach typu fast food

Szansę na zatrudnienie ma praktycznie każdy, kto tylko zna język angielski w stopniu komunikatywnym. Ze względu na bardzo dużą rotację pracowników, rekrutacja do barów szybkiej obsługi trwa praktycznie nieustannie.

Zakres obowiązków jest zazwyczaj bardzo szeroki od przygotowywania posiłków w kuchni do obsługi klientów przy kasie. Bez znajomości języka, pracę można dostać jedynie na stanowiska personelu sprzątającego. Trzeba być przygotowanym na niezłą harówkę – ciężką pracę fizyczną non stop na najwyższych obrotach. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to niestety nie jest ono najwyższe. Stawka godzinowa kształtuje się na poziomie od 4,5 do 7,5 GBP w zależności od wieku, rodzaju stanowiska i sieci w której się pracuje.

Jak najlepiej szukać pracy? Z doświadczenia wielu Polaków pracujących na Wyspach wynika, że najskuteczniejszą i najszybszą metodą jest przysłowiowe „pukanie od drzwi do drzwi” i rozmowa z managerem. Informacje o wolnych wakatach często pojawiają się na drzwiach lokalu. Oferty pracy zamieszczane są także w prasie lokalnej, serwisach rekrutacyjnych, urzędach pracy, czy na stronach sieci EURES. Warto także wypełnić specjalną aplikację (elektroniczny formularz z życiorysem) na stronie internetowej interesującej nas sieci McDonalds, KFC, Pizza Hut itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *